KÚPEĽNE . DESIGN . PRODUKTY . REFERENCIE . PREDAJNE . KONTAKTY
  •  
  •  
  •  
  •  
 

Obklady a dlažby

 

Výroba obkladov a dlažieb predstavujú zložitú problematiku závislú od počtu použitých vstupných materiálov a od ich vzájomného množstva. Výsledné vlastnosti sú výsledkom kombinácie a množstevných pomerov jednotlivých materiálov.

Všeobecne sa delia obklady a dlažby podľa spôsobu výroby na pórovinové – keramické a hutné homogénne materiály- gresy. Keramické črepy sú delené podľa farby črepu na červený črep a biely črep. Farba črepu určuje farba hliny, ktorá bola použitá na výrobu črepu. Gres sa vyrába z drveného kameňa, ktorý sa lisuje a páli pri vysokých teplotách a tlakoch.V tomto procese výroby vznikajú v materiály iné technické vlastnosti, vďaka ktorým má minimálnu nasiakavosť a preto je mrazuvzdorný a vhodný do exteriéru.

Červený črep je väčšinou produktom španielskych výrobcov. Farbu získal vďaka pôde, ktorá sa v španielsku nachádza. Vo všeobecnosti veľké technické rozdiely v súčasnej dobe medzi črepmi nie sú, i keď v minulosti bol červený črep  braný skôr ako menej cenný.


Obklady majú jednoduché rozdelenie, dôležitý je u nich formát. V súčasnosti je moderný podlhovastý formát 20x50cm až 20x80cm. Povrch obkladov môže byť matný, lesklý, alebo ešte špeciálny matný, hladký povrch -satinovaný.


Dlažby majú viacej technických vlastností. Z pohľadu materiálového použitia majú klasický hlinený črep, následne glazovaný alebo gres. Hlinený glazovaný črep môže byť klasický matný, štrukturovaný s protišmykom alebo lappatovaný- vyleštená glazúra. Gres je bez povrchovej vrstvy, je však  homogénny a teda po celej hrúbke má rovnaké technické vlastnosti. Má tri typy povrchov- matný, lesklý a štrukturovaný.  


Najnovším trendom pri dlažbách je digitálna tlač. Využíva imitácie prírodných materiálov. Doteraz bol používaný rotokolor- predstavte si veľký valec, ktorý rovnomerne otláča vzor na dlažby, má však veľkú nevýhodu pretože každá n-tá dlažba má rovnaký vzor. Pri digitálnej tlači je nasnímaný vo veľkom rozlíšení prírodný materiál a vyrezávajú sa zo snímky časti, ktoré sú tlačené na obklad alebo dlažbu.


Dôležitým doplnkom sú aj lišty a profily. Ich široká škála od výrobcu Progress profiles nás zaujala kvalitou „Made in Italy“ a najmodernejšou technológiou a materiálmi na trhu. Každý výrobok Progress profiles je vyrobený a testovaný podľa najprísnejších noriem. Absolutna istota spoľahlivosti je zaistená výberom iba netoxických materiálov, top kvalitných zliatin a ušľachtilej ocele. Aj toto bol dôvod prečo sme sa rozhodli spolupracovať s touto firmou. Momentálne máme v Brezne na sklade okolo 100 typov profilov. Viac info tu


Keďže materiál , spôsob vypálenia a úprava povrchov Vám vždy zmenia každú z vlastností, pri ich nákupe sa vždy poraďte s odborníkom, ktorý Vás usmerní pri výbere podľa budúceho použitia obkladov a dlažieb.


Video K.R.T.
Luxusné kúpeľne
Akciový katalóg
Katalóg referencií
   
 
Copyright © 2012 KRT - info@krt.sk
Design by ARTLANDIA
Riešenie navrhla Katarína Čápová
O spoločnosti
 · Profil firmy
 · Reklamácie
 · Certifikáty
 · Zamestnanie
 · Novinky
O kúpeľniach
 · Nové trendy
 · Veľtrhy
 · Outlet
Veľkoobchod
DESIGN
VEĽKOOBCHOD